top of page
  • Zdjęcie autoraFar From Home

Forever Skies - nowy zwiastun prezentujacy gameplay!

Zaktualizowano: 20 cze 2022Far From Home, producent nadchodzącej postapokaliptycznej gry survivalowej, ujawnił szczegóły rozgrywki, której filarami są fabrykacja przedmiotów, rozbudowa sterowca oraz prace laboratoryjne nad mutacjami wirusów i szczepionkami.


W dwa miesiące od ogłoszenia pierwszych szczegółów swojego projektu, studio Far From Home szerzej uchyla rąbka tajemnicy, publikując długi zwiastun debiutanckiej gry Forever Skies w ramach wiosennej edycji Future Games Show: Spring Showcase Niezwykle mocno oczekiwana gra osadzona w klimacie science-fiction, poruszająca wątki przetrwania w kontekście katastrofy klimatycznej, ukaże się na Steamie w formule Early Access jeszcze w 2022 roku.

W Forever Skies gracz wciela się naukowca prowadzącego samotną misję na Ziemi zniszczonej katastrofą ekologiczną, która doprowadziła do zagłady rodzaju ludzkiego i wszelkich organizmów żywych. Zwiastun pokazuje między innymi szczegóły eksploracji świata gry przy wykorzystaniu zaawansowanego, rozbudowywanego przez gracza sterowca. Pomaga on przemieszczać się między zrujnowanymi wieżami, wznoszącymi się ponad grubą warstwą toksycznego pyłu otulającego powierzchnię Ziemi. Wśród wielu niebezpieczeństw czyhających na gracza w Forever Skies, ważnym elementem rozgrywki jest zmieniająca się pogoda. Dlatego konieczne będzie nie tylko ulepszanie i rozbudowa, ale ciągłe naprawy i zręczne manewrowanie sterowcem, będącym bazą wypadową gracza oraz jego schronieniem, laboratorium i miejscem uprawy warzyw i owoców służących jako pożywienie.

Głównym zadaniem gracza jest opracowanie szczepionki na wirusa, trapiącego garstkę ludzi zamieszkujących orbitę ziemską, będących potomkami osób ocalałych kilkaset lat wcześniej z zagłady. W swojej misji bohater gry eksploruje pozostałości ziemskiej cywilizacji, zapuszczając się w niebezpieczne rejony zamieszkałe przez nowe, groźne formy życia. Krok po kroku zbiera i analizuje próbki egzotycznej fauny i flory będącej wynikiem mutacji po katastrofie, która bezpowrotnie skaziła powierzchnię planety, bada napotkane nowe mikroorganizmy, oraz eksperymentuje z wirusami. Testując nowe szczepy również na sobie, ryzykuje życie i zdrowie, ale może też zyskiwać tą drogą nadprzyrodzone zdolności. Jak pokazuje zwiastun, gra bardzo obszernie wykorzystuje nowe technologie naukowe, takie jak nanoroboty naprawcze czy fabrykatory, pozwalające na innowacyjne rozwiązywanie problemów napotykanych w grze.

Zapraszamy graczy do śledzenia najnowszych informacji o Forever Skies na platformie Steam, dodania gry do listy oczekiwanych, oraz do dołączenia do szybko rosnącej społeczności na forum platformy oraz na oficjalnym serwerze Discord.


Far From Home aktywnie angażuje się w pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Firma na co dzień bezpośrednio współpracuje z wrocławskimi studiami deweloperskimi niosącymi pomoc uchodźcom, oraz wspiera finansowo fundację Polska Akcja Humanitarna.


Comments


bottom of page