top of page
  • Zdjęcie autoraFar From Home

#CloseToHome: Dzień Ziemi z Forever Skies
Lubimy podkreślać, że w “Forever Skies” chodzi nie tylko o rozrywkę, ale i zwrócenie uwagi na poważniejszy problem, jakim są postępujące problemy klimatyczne naszej planety. Obchodzony 22 kwietnia Dzień Ziemi i trwający na Steamie “Earth Appreciation Festival” to świetna okazja, by o tym przypomnieć.

Temat troski o naszą planetę towarzyszy “Forever Skies” od samego początku. Istotną inspiracją dla świata przedstawionego w grze był przecież krakowski smog. Gromadzące się tuż nad powierzchnią ziemi zanieczyszczenia stanowią istotne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców. Teoretycznie, by znaleźć czyste powietrze, należałoby się wspinać coraz wyżej i wyżej. Proces ten widzimy na przedstawionej w “Forever Skies” Ziemi przyszłości. Ludzkość najpierw próbowała uciec na szczyty coraz wyższych budynków, degradacja ekologiczna planety była jednak na tyle zaawansowana, że w końcu zmusiła nasz gatunek do ucieczki. Chcemy by wizja przedstawiona w grze stanowiła przyczynek do debaty o stanie ziemskiego środowiska naturalnego i roli, jaką w jego zmianie odgrywa człowiek.

Podobne motywacje stoją za organizatorami Światowego Dnia Ziemi, który w tym roku przypada 22 kwietnia. Dwa dni wcześniej, 20 kwietnia, na platformie Steam ruszył “Earth Appreciation Festival”. Założeniem akcji jest zwrócenie uwagi na wartości związane ze wspomnianym Światowym Dniem Ziemi i problemy takie jak m.in. zanieczyszczenie środowiska, przeludnienie, czy zmiany klimatyczne.

W festiwalu bierze udział blisko 100 gier, które z różnej perspektywy podchodzą do wspomnianego zagadnienia. Wśród nich znalazło się także Forever Skies. To świetna inicjatywa, wokół której skupiają się producenci, chcący zabrać swój głos w temacie wartości związanych z Dniem Ziemi, więc i nas nie mogło wśród nich zabraknąć.

Oczywiście mamy świadomość, że tegoroczny Dzień Ziemi odbywa się nieco “w tle”. Obecnie kluczowym tematem dla świata jest zbrodnicza polityka Rosji i pomoc zaatakowanej przez nią Ukrainie, co jak najbardziej rozumiemy. Warto jednak pamiętać, że walka o środowisko i przyszłość Ziemi nie jest biegiem na krótki dystans. To proces długoterminowy, wręcz nieustający, wymagający wieloletnich, konsekwentnie realizowanych strategii działania.

Tematy te się nie wykluczają, wręcz przeciwnie. Sami głośno namawiamy do wsparcia Ukrainy i udzielamy uchodźcom pomocy, jednocześnie cały czas realizując misję, która stanowi fundament Forever Skies. Naszym zdaniem obie aktywności idą w parze, motywują je bowiem troska o planetę i ludzi. Realizację właśnie takiego podejścia mamy na myśli, gdy mówimy o tym, że chcemy by produkcje Far From Home były czymś więcej niż grami dostarczającymi tylko rozrywkę.

Powyższy artykuł rozpoczyna cykl “#CloseToHome”, w ramach którego chcemy przedstawiać nasze działania, wpisujące się w zawarte w naszej strategii wartości. Chcemy zostawić po sobie znaczący ślad w historii branży gier wideo, tworząc gry, które będą na długo zapadać graczom w pamięć i będą stanowiły punkt wyjścia do dyskusji o istotnych wyzwaniach stojących przed światem. Chcemy także tworzyć przyjazne środowisko pracy, w którym twórcy gier będą nie tylko pracownikami, ale będą mieli znaczący wpływ na projekty i samą firmę.Kommentare


bottom of page